O skiareálu

Ski areál Peklák nabízí:

 • 800 m dlouhou sjezdovku červené obtížnosti s převýšením 150 m
 • 80 m dlouhou sjezdovky modré obtížnosti pro výuku lyžování
 • strojově upravované svahy se systémem technického zasněžování
 • večerní lyžování
 • parkoviště přímo u dolní stanice vleku – kapacita cca 200 vozidel
 • PARKOVÁNÍ VŠECH VOZIDEL ZDARMA !!!

Charakteristika

Lyžařský areál Peklák se nachází v podhůří Orlických hor, na západním okraji města Česká Třebová.

Nabízí 800 m dlouhou sjezdovku “Peklák” vybavenou v celé délce systémem technického zasněžování a osvětlením. Dalším svahem je sjezdovka “Zahrádky” dlouhá 80 metrů určená k výuce lyžování.  Ze svahů sjezdovek  je velmi pěkný výhled na město a přiléhající okolí. Na středisko navazuje 30 km upravovaných běžeckých tratí vedoucích krásnou zalesněnou krajinou v okolí České Třebové – Lyžařské středisko „Hory“.

Středisko je vybaveno moderní technikou zasněžování svahu, a to sněžnými tyčemi a sněžnými děly. Dopravu návštěvníků sjezdovek  zajišťuje kotvový vlek s kapacitou 1200 osob za hodinu (sjezdovka Peklák) a vlek s nízkým vedením lana s unašeči s kapacitou 600 osob za hodinu (sjezdovka Zahrádky). Sjezdovky jsou denně upravovány sněhovou rolbou. Samozřejmostí je noční lyžování- svahy jsou kompletně osvětleny.

Provoz je za příznivých podmínek denně od 9:00 do 16:00 hodin, poté každý den noční lyžování od 17:00 do 21:00 hodin. Pro návštěvníky je připraveno kompletní zázemí – lyžařská škola, školička,restaurace, úschovna, ski servis a půjčovna lyžařského vybavení. Součástí areálu je bezplatné parkoviště s kapacitou 200 automobilů, nacházející se v bezprostřední blízkosti spodní stanice vleku. Středisko je velmi dobře dostupné nejen automobilem, ale i vlakem a autobusem.

Technické zařízení

 • doprava je zajišťována kotvovým vlekem s rychlostí 3,5 m/s,s kapacitou 1200 osob/hod.,počet unašečů je 81 – typ hydrodinamic, napínání lana hydraulicky v dolní stanici, průměr lana 18 mm. Dalším vlekem je vlek s nízkým vedením lana typ. Kindle s unašeči s kapacitou 600 osob/hod.
 • svah je upravovám rolbou Kässbohrer Pisten Bully 400 s frézou Alpin multiflex
 • systém technického zasněžování Sufag – 6 zasněžovacích tyčí každá s max.výkonem 25 m krychlových /hod, 2 sněhová děla Sufag Supersilent s max. výkonem 65 m krychlových /hod.,3 sněhová děla Sufag Compact ECO s max. výkonem 65 m krychlových /hod 12 přípojných míst, chladící věž, zásobníky na 900 000 l vody.
 • osvětlení svahu z 24 míst
 • odbavovací systém formou bezdotykových čipových karet

zimni_celek

Projekt „Rekreační a sportovní středisko Regionu Orlicko – Třebovsko: Sjezdový areál Peklák“,
Reg. č.: CZ.04.1.05/4.2.00.3/0842,  byl financován  za spoluúčasti strukturálních fondů EU SROP,
Pardubického kraje a Města Česká Třebová